ככה תבחרו אוהל לאירוע שלכם

ככה תבחרו אוהל לאירוע שלכם

כשאתם חושבים לערוך אירוע בחוץ, חלק חשוב מהתכנון הוא בחירה של חיפוי טוב. תנאי מזג האוויר בארץ יכולים להיות הפכפכים, וחשוב למצוא כיסוי שיתאים לצרכים שלכם ושיתאימו גם לזמן ולמקום שבהם אתם הולכים לבלות. חיפוי טוב, כמו אוהל או גזיבו, יכולים להפוך פינה שוממת למקום שכולם רוצים להיות בו. במדריך הבא תמצאו את כל מה שצריך לדעת לפני שמשכירים אוהלים וציליות.

  1. מה חשוב לדעת לפני שבוחרים אוהל לאירוע
  2. סוגי אוהלים
  3. מה עוד צריך בשביל אירוע בחוץ

מה חשוב לדעת לפני שבוחרים אוהל לאירוע

המבחר הגדול של אוהלים, גזיבואים, חופות וציליות שאפשר לקנות יכול לסנוור. לפעמים קל לפספס את הפריט שמתאים לנו ביותר. הדברים החשובים ביותר כשבוחרים אוהל לאירוע תמיד יהיו:

מזג אוויר – באילו תנאים סביבתיים אתם עורכים את האירוע? כדאי להביט בתחזית ולראות האם צפוי לכם שמיים שלווים ומזג אוויר חמים וקל או קרירות, רוחות חזקות ואפילו גשמים? למרות שאנחנו מתקרבים לתקופה החמימה של האביב כאן בישראל, תנאי קור ורוחות עדיין צפויים באופק ולכן חשוב לבחור אוהלים מתאימים. אוהלים בעלי רגליים חזקות, שעשויות פיברגלס או אלומיניום למשל, הם חזקים ועמידים במיוחד בפני רוחות.

שעות האירוע – אם אתם מתכננים אירוע בשעות היום בעיקר, מומלץ לחשוב על הצבת ציליות ברחבי מקום האירוע. ציליות מאפשרות לכם ליצור מספר גדול של פינות ישיבה נעימות, ולחסוך כספית ביחס לגזיבואים גדולים. אם האירוע שלכם מתרחש בחלקו הגדול לאחר שקיעת השמש, מומלץ לחשוב על אוהלים ועל גזיבואים נפחיים, שיבודדו את הרוח ויעניקו חום פנימי לאורחים שלכם.

מיקום – גם כאן, כדאי לכם לשים לב כמה חשוף לאיתני הטבע המקום שבו אתם מתכננים לבלות. אם אתם הולכים לבלות בחצר האחורית שלכם או במקום מסוגר ללא רוחות, מומלץ לפרוש מספר אוהלים קלים או ציליות. אם אתם מעוניינים לעומת זאת באירוע בפארק בפתוח או בטבע, כדאי להשקיע בגזיבו יציב ומסיבי שיתן לכם הגנה מלאה מפני רוחות וראש שקט לאורך שעות האירוע.

כמה אנשים – כשאתם מתכננים לארח אנשים רבים ולבלות עם מספר משתתפים גדול, מומלץ להתאים את האוהלים לצרכים שלהם. עבור אורחים מבוגרים, סוכות יציבות שמציעות הגנה מפני רעשים וגם מפני רוחות הן אפשרות טובה שהם יעריכו מאוד.

סוגי אוהלים וסוכות

אוהל קל – אוהל עם שלדה קלה, לרוב מאלומיניום או פלסטיק, שמתחברת לקרקע עם יתדות. לעתים אוהלים אלה מגיעים גם עם קשירה בחלקם העליון. יתרונות: קל לפירוק והרכבה, זול יחסית. אפשר להזמין כמות גדולה ולפזר לאורך שטח גדול. חסרונות: קל ולא עמיד בפני רוחות חזקות. פחות יציב מאוהלים אחרים, לעתים שלדה יכולה להחליד לאורך זמן. בידוד קל בלבד ממזג אוויר ומרעש.

אוהלים קלים זולים ומתאימים לאירוע במזג אוויר נוח. אפשר למצוא החל כאן מ-90 שקלים

אוהל מאסיבי – אוהל מאסיבי לרוב כולל שלדה חזקה יותר, שעשויה מפיברגלס או מאלומיניום. הוא מותאם למזג אוויר משתנה, ולעתים משתלם יותר לטווח הרחוק. יתרונות: נותן ראש שקט בכל מזג אוויר. מתאים למספר רב של אנשים. מבודד היטב ממזג אוויר קר ומפני רעש. חסרונות: יקר יותר מן האוהל הקל. כבד יותר לנשיאה ממנו, וזמן ההרכבה ארוך יותר.

ציליות ושמשיות – לאירוע שמשי בחוץ ציליות הן הפריט המושלם. יתרונות: מתקפלות בקלות ונוחות לנשיאה – אפש לקחת מספר גדול מהן ממקום למקום מפני שהן לא תופסות שטח גגדול במצב מקופל. יעילות בהענקת צל ויוצרות פינות נעימות לישיבה ללא אור שמש ישיר. חסרונות: מעניקות צל רק במקום שהן מוצבות. לא מציעות הגנה מפני רוח או מפני רעש.

ציליות מתקפלות בקלות וניתן להשיג איתן צל רב. אפשר למצוא כאן ב-45% הנחה ומשלוח חינם

מה עוד צריך בשביל אירוע בחוץ

אם הגעתם עד לכאן ועדיין לא החלטתם על סוג הסוכה או האוהל שתרצו לאירוע שלכם אולי תרצו להציץ גם במדריך המלא לבחירת אוהלים. אם אתם סגורים על סוג החיפוי שתקחו איתכם כדאי לחשוב גם על הפריטים הבאים שאף בילוי רב-משתתפים בחוץ לא יהיה שלם בלעדיהם:

מערכות ישיבה – הדרך המושלמת לפנק את האורחים ואת עצמכם היא להשכיר כלי ישיבה שיגרמו לכולם לרצות להישאר עוד ועוד.

שולחנות אוכל והגשה – שולחנות עם אוכל עליהם תמיד יהפכו בילוי בחוץ למהנה מעט יותר. מומלץ לבחור שולחנות יציבים וארוכים, שיתנו לכולם אפשרות לגשת ולקחת בעצמם.

פטריות חימום/ מאווררים -כיום אפשר להשכיר פתרונות קלים ונוחים לכל תנאי מזג האוויר. אם אתם הולכים לבלות בערב וחוששים מן הטמפרטורות הקרות, תוכלו להשכיר מספר פטריות חימום שמפיצות לא רק חום מהנה אלא גם אור כיפי ונעים. האורחים שלכם יודו לכם והאירוע שלכם יהפוך לזיכרון כיפי עבור כל המשתתפים.

בזכות האפשרות להשכיר ציוד לאירועים תמיד תוכלו לדעת על מה עוד לחשוב לפני תכנון אירוע בחוץ.

האם שכחנו משהו? הזכירו לנו בתגובות

לקריאה נוספת:

פרגולות מאלומיניום או מעץ

עושים מסיבה בגינה? כדאי לכם לראות את הפריטים הבאים

כתוב/כתבי תגובה