האם כדאי לכם ללמוד עיצוב והפקת אירועים?

האם כדאי לכם ללמוד עיצוב והפקת אירועים?

עיצוב והפקת אירועים הוא מקצוע בפני עצמו. כבר שנים שזה נחשב מקצוע משגשג מעבר לים (דוגמת הסרט המפורסם בכיכובה של ג'ניפר לופז, "מארגנת החתונות"), אך בתקופה האחרונה המקצוע תופס תאוצה מרשימה גם בארץ. יותר ויותר אירועים מצריכים התערבות מקצועית, אדם עם סגנון ייחודי שיתווה קו לאירוע וינהל אותו ביד רמה. כאן אתם נכנסים לתמונה. לאלו מכם ששוקלים ללמוד עיצוב והפקת אירועים, אספנו לכם מידע על המקצוע, שיקולים בעד ונגד, כדי שתוכלו להחליט בלב שלם.

איזה יכולות נדרשות כדי לעצב ולנהל אירועים?

מקצוע זה מתאים לאנשים בעלי יצירתיות גבוהה, אך במקביל, דורש יכולת סדר וארגון. תכנון האירוע צריך להיות מקורי ומותאם ברגישות רבה לצרכי הלקוח, וכאן נכנסת לידי ביטוי היצירתיות, הרגישות, האהבה לעבודה מול אנשים ורוח היצירה שלכם. עם זאת, אי אפשר לעופף לנצח בכנפי הדמיון וכדי שתוכלו להפיק את האירוע המושלם, תצטרכו להתכנס ולסגור (הרמטית) את הפרטים הקטנים.

במקרים רבים, על מפיק האירוע מוטלת האחריות של תקציב האירוע, ולכן יכולת קביעת תקציב והתנהלות בתוכו היא קריטית. כמו כן, על מנת להצליח בתחום זה תצטרכו יכולת עמידה בלחצים וכישרון לפתרון בעיות כאשר תתקלו בכשלים ברגע האחרון (מרפי לא נח כשמדובר באירועים חשובים!). הלקוח ששכר אתכם סומך עליכם לספק לו את האירוע שהוא חולם עליו, ועל חוש האחריות שלכם כלפיו להנחות אתכם במהלך תכנון וביצוע האירוע. הפקת אירועים נשמע כמו מקצוע נוצץ למדי, אך תצטרכו להתגבר על אתגרים שונים עד הרגע הנוצץ שבאירוע. בסוף, הכל יהיה שווה את זה כשהאירוע יצא בדיוק כמו שדמיינתם והלקוחות שלכם יהיו מאושרים.

בעד לימודי הפקת אירועים

יש מגוון מקומות עבודה שנכונים לקלוט אליהם אנשים עם תעודת הפקת אירועים, כמו אולמות אירועים המחפשים מנהל, ארגונים גדולים המחפשים מנהל אירועים ואף חברות הפקה פרטיות. בנוסף, האפשרות של עבודה כעצמאי תמיד נמצאת על הפרק. כמו כן, העבודה מגוונת ומאתגרת וכוללת מגע עם אנשים שונים, החל מהספקים וכלה בלקוחות שלכם. בסביבת עבודה דינאמית שכזו, קשה מאד להשתעמם!

נגד לימודי הפקת אירועים

כיוון שצצים קורסים רבים המעניקים תעודה של הפקת אירועים, יש מועמדים רבים בשוק לאותם תפקידים. במידה ותחליטו ללמוד את המקצוע הזה, חשבו תמיד על מה ייחד אתכם מיתר המתחרים. כמו כן, השכר הממוצע יכול להיות נמוך באופן יחסי ללא ניסיון קודם. נקודה לשקול. חשוב להוסיף כי התפקיד יחסית תובעני והאחריות בו היא גדולה. לשיקולכם.

כתוב/כתבי תגובה