מחפשים לשכור מקרן לאירוע? כך תעשו זאת נכון

מחפשים לשכור מקרן לאירוע? כך תעשו זאת נכון

כמעט בכל אירוע יש צורך במקרן. בין אם אנחנו רוצים להקרין סרטון מרגש או מצחיק לזוג שמתחתן או לילד שהגיע לבר מצווה, ובין אם אנחנו בכנס עסקי וצריכים להציג מצגת שעבדנו עליה קשה, המקרן הוא זה שמשפיע רבות על האיכות של הסרטון. אם החלטתם לשכור מקרן, יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון.

פרמטרים לשקול כשבוחרים מקרן

כשאתם שוכרים מקרן מחברות ייעודיות, חשוב להתייעץ עם החברה, ולקחת בחשבון מספר פרמטרים שקובעים מה אתם צריכים. אין סיבה לקחת מקרן איכותי מאוד אם אתם לא זקוקים לזה, אבל כמובן היזהרו מלשכור מקרן זול ופשוט שלא יעשה את העבודה. אלו הפרמטרים שצריך לקחת בחשבון:

  • כמות האנשים – ככל שהקהל גדול יותר, כך תצטרכו מסך גדול יותר, וכן שהמקרן יפיק תמונה גדולה יותר. לכן, במקרה של קהל גדול תזדקקו למקרן איכותי עם רזולציה טובה ועצמת הארה טובה יותר (לומן – Lumen) על מנת ליצור תמונה צלולה וחדה.
  • התאורה בחדר – ככל שהחדר מואר יותר, כך יש צורך שהמקרן יהיה בעל לומן גבוה יותר. כך, למשל, אם ההקרנה היא בחוץ, חשוב לבחור במקרן מאוד איכותי. אם ההקרנה נערכת בפנים, היכן שדי חשוך, אפשר לבחור במקרן עם לומן נמוך יותר (בסביבות ה-2000).
  • חיבור למקור – חשוב שלמקרן יהיה חיבור שמתאים למקור המצגת – בין אם זה לפטופ, טאבלט ועוד.
  • תוכן המצגת – יש לקחת בחשבון גם את תוכן המצגת. אם מדובר על מצגת עסקית עם הרבה גראפים, נתונים וטקסט, המקרן צריך להיות חד ומדויק יותר מאשר מצגת שכוללת בעיקר תמונות וסרטונים מצחיקים.

לקנות במקום לשכור

אופציה נוספת, בעיקר אם אתם עורכים אירועים רבים או רואים במקרן שימושי גם מעבר לאירוע הבודד, הוא רכישה של מקרן. היום מקרנים כבר לא מאוד יקרים, ואפשר למצוא מקרנים באיכויות גבוהות בכמה מאות שקלים בודדים באתרי המסחר הסינים השונים. שווה להציץ!

כתוב/כתבי תגובה